"Demokracja: DziałaMY!" - gra miejska

pl. Wolności, Wrocław

Wyjątkowa europejska i świąteczna gra miejska już 16 grudnia rozegra się na ulicach Wrocławia!

Podczas tegorocznej, otwartej gry miejskiej skupimy się temacie głosowania w wyborach, czyli esencji demokracji, a w szczególności - głosowania do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 roku. Każda demokratyczna zmiana zaczyna się od pierwszego, jakże ważnego, kroku: oddania głosu podczas wyborów. Chcemy w naszej grze podkreślić wagę Twojego głosu, jego wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, oczywiście - w klimacie świątecznym.

Zbliżają się Święta i praca w fabryce Świętego Mikołaja zaraz ruszy pełną parą! Zanim to nastąpi trzeba zadecydować o bardzo wielu rzeczach: jaki kolor wstążki będą miały prezenty w tym roku?, czy sanie powinny mieć podgrzewane siedzenia czy lepsze wycieraczki?, czy Mikołaj ma wchodzić do domów przez komin czy przez okna? Wszyscy wydają się być podekscytowani i nie mogą się doczekać aż będą mogli zagłosować na swój wybór!

Uczestnicy gry miejskiej spotkają 8 postaci związanych ze Świętami - każda z nich ma inne potrzeby do spełnienia. Dzięki temu dowiecie się, że choć możemy mieć różne zdanie na wybrane tematy, to każdy głos jest ważny.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jeśli jeszcze nie braliście udziału w takim wydarzeniu, koniecznie musicie to nadrobić!

poster gry miejskiej