Z MIŁOŚCI DO WOLNOŚCI - Koncert Galowy Nagrody im. Sacharowa

Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19, Wrocław

Od 35 lat Parlament Europejski przyznaje nagrodę Sacharowa. To szczególne wyróżnienie za wolność myśli wręczane jest osobom i podmiotom, które walczą o podstawowe wolności i prawa człowieka. W tym roku laureatami nagrody została kurdyjka Jina Mahsa Amini oraz ruch „Kobieta, Życie, Wolność”.

Mahsa Amini miała 22 lata, gdy w Teheranie została aresztowana i śmiertelnie pobita przez tzw. "policję moralności" za „niewłaściwe” zakrywanie włosów hidżabem. Jej śmierć wywołała masowe protesty w Iranie. Na ich czele stały kobiety, które pod hasłem „Kobieta, Życie, Wolność” protestowały przeciwko zniewoleniu, nieludzkiemu terrorowi, dyskryminacji i braku szacunku do kobiet i ich godności.

Koncert "Z MIŁOŚCI DO WOLNOŚCI" to wrocławski hołd dla tegorocznych laureatów nagrody Sacharowa. Wezmą w nim udział znakomici artyści i wokaliści związani z Teatrem Muzycznym Capitol, który bez wątpienia jest dziś jedną z najlepszych scen muzycznych w kraju.

W programie wydarzenia znajdą się utwory refleksyjnie poruszające temat ludzkiej wolności i godności, miłości, szacunku i akceptacji. Utwory, które większość miłośników muzyki z całą pewnością już miała okazję poznać i pokochać, a które tym razem będzie można usłyszeć w skromnych, ale wyjątkowo poruszających aranżacjach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejściówki dostępne są w Domu Europy, siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu przy ul. Widok 10. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie wydarzenia na Facebooku.

plakat koncertu