Z okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz 20 rocznicy największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej, 11 maja 2024, odbędzie się rajd rowerowy na Trójstyku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec. 
Wydarzenie organizowane jest przez Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Pradze oraz Berlinie. 
Głównym celem rajdu nie jest rywalizacja, lecz integracja oraz wspólne spędzanie wolnego czasu. Dlatego do udziału zachęcamy zarówno zawodowych kolarzy, jak i amatorów. Proponowane trasy (50 km i 80 km) zostały przygotowane tak, aby każdy mógł podołać wyzwaniu. Droga prowadzi przez urokliwe wioski, malownicze lasy oraz delikatne pagórki kotliny Żytawskiej, aż do Bogatyni oraz do Hrádka nad Nysą, gdzie na uczestników czekać będą specjalnie przygotowane punkty bufetowe – umożliwiające uzupełnienie energii oraz poznanie lokalnych specjałów, charakterystycznych dla danego regionu. 
Tour de Tripoint to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również podróż przez trzy różne kultury, które łączą się na jednej trasie. To kilometry pełne przygód, smaków i spotkań, tworzących niezapomnianą rowerową przygodę i stymulujących europejską integrację. 
Udział w wydarzeniu jest darmowy! 
Start i meta rajdu, ze względu na łatwy dojazd, jest w Zittau (w Niemczech, przy granicy z Polską). 

Zachęcamy również do śledzenia strony wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/tourthetripoint/. 
Do zobaczenia na starcie! 

plakat-tour-de-tripoint