Świętowanie Dnia Europy we Wrocławiu!

W sobotę 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy. Święto upamiętnia rocznicę podpisania deklaracji Schumana. Przeszło 70 lat temu, tego dnia w 1950 r., Robert Schuman przedstawił plan współpracy państw europejskich na rzecz pokoju i jedności w Europie. To wydarzenie zainicjowało integrację europejską, której kontynuacją jest dzisiejsza Unia Europejska.

11 maja na Placu Wolności we Wrocławiu świętowaliśmy wspólnie z wrocławiankami i wrocławianami Dzień Europy! Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas i wspólnie z nami świętowali ten ważny dzień.

Całe wydarzenie było pełne radości, energii i ciekawych atrakcji. Rozpoczęliśmy od wykonania "Ody do Radości", czyli hymnu Unii Europejskiej, który zawsze przywołuje w naszych sercach uczucia jedności i solidarności. Następnie uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych aktywnościach, które dla nich przygotowaliśmy.

Największym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska "Level 2.0", która nawiązywała do priorytetów Komisji Europejskiej, obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej oraz nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Drużyny z pasją rozwiązywały zagadki, ucząc się jednocześnie o wartościach, które reprezentuje Unia Europejska.

Oprócz tego, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ekologicznych warsztatach, które uczyły jak tworzyć mydełka przyjazne dla środowiska oraz spróbować pysznego soku pomarańczowego wyciśniętego z pomocą energoroweru dzięki sile własnych nóg. Dla najmłodszych czekały ogromne klocki oraz ciekawe konkursy.

Wydarzenie nie tylko dostarczyło świetnej zabawy, ale także przypomniało o istocie Unii Europejskiej oraz znaczeniu wspólnych wartości i celów, które nas łączą. Partnerstwo strategiczne Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego było kluczowe dla udanego przebiegu imprezy.

Chcemy podziękować wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zachęcić do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z kolejnymi wydarzeniami organizowanymi przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych świętach Dnia Europy!
 

dzie-europydzie-europy-1dzie-europy-2dzie-europy-3